Friday December 6, 2019
Register

hotels-macedonia-logo3Паметен пребарувач - Внесете само неколку букви ..град, назив (дел од името кое го барате ..), категорија (хотел..мотел..вила)

PDF
Печати
Е-пошта
Хотел Капиштец
Share

kapistec000

Адреса: Миле Поп Јорданов бр 3 Скопје
Телефон: (02) 3081-424
Телефон2: (075) 242 898
Е-маил: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите
Веб : www.hotel-kapistec.com.mk

 

ГАЛЕРИЈА

hotkapistec1slika3slika4

slika5slika6slika7

slika8slika9slika2

 

ОПИС

Хотелот Капиштец во Скопје ви го нуди најдоброто сместување и најпријатното катче за релаксација.
Ние сме мал семеен бизнис и кога престојувате кај нас вие ќе бидете дел од нашата фамилија со лесен пристап до повеќето туристички атракции и бизнис центри во Скопје
пријатно сместување каде ќе можете да се опуштите и да уживате во нашето ненадминливо гостопримство. Ние навистина се грижиме за вашата удобност и задоволство.
Со повеќе од 30 години работење и искуство и многу илјадници задоволно гости ние само можеме да кажеме дека ќе ви понудиме убав и пријатен престој во нашиот хотел кој
најверојатно е и најдобар за таа цена.
Хотелот Капиштец е лоциран во најубавиот дел од Скопје, во тивка улица во близина на Австриската амбасада, а само 1,5 км. од центарот на градот.
До локалната автобуска станица има само 50 метри. На само 200 метри од хотелот можете да ги најдете на најдобрите ресторани во градот.
Трговските центри Рамстор и Скопје Сити Мол се само 1 км. оддалечени од хотелот.
Хотел Капиштец се наоѓа на 1,5 километар од повеќето туристички атракции, бизнис центри и административни згради во Скопје вклучувајќи го и Музејот на Македонија,
Уметничката галерија на град Скопје и ​​спомен-куќата на Мајка Тереза. Аеродромот Александар Македонски во Скопје е само 18,5 км оддалечен од хотелот..

Âsfdd

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Име и презиме 
Тип на соба 
Датум на престој (од - до) 
Телефон за контакт ! 
Email за контакт 
Please enter the following toaudikr Help us prevent SPAM!
    

ЛОКАЦИЈА

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.


Share
 

Преведи

Macedonian Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish