Tuesday October 22, 2019
Register

hotels-macedonia-logo3Паметен пребарувач - Внесете само неколку букви ..град, назив (дел од името кое го барате ..), категорија (хотел..мотел..вила)

PDF
Печати
Е-пошта
Тивко Катче
Share

400441 455625237792729 942869937 n

адреса: ул. Кеј Вардар 3, Гостивар
телефон:078/821-342
e-mail: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

ГАЛЕРИЈА

23873 474198755935377 1321369473 n198518 466995476655705 1799950205 ntk

551081 638197276202190 1118348750 n944239 598909653464286 1766023645 n1452041 647564995265418 940771910 n

10923586 862283893793526 6996274955225441549 n12417508 1086379174717329 9218790150518676059 n12439098 1080204808668099 5363085646704543516 n

ОПИС

НАШЕТО ИМЕ ГОВОРИ! АКО САКАТЕ ОДМОР И МИР НА ДУШАТА, ВИСОКО КВАЛИТЕТНА ТРАДИЦИОНАЛНА ХРАНА И  НЕЗАБОРАВНИ МИГОВИ СО ВАШИТЕ НАЈБЛИСКИ, ПОСЕТЕТЕ ГО ЕТНО РЕСТОРАНОТ ТИВКО КАТЧЕ КОЈ ДАТИРА ОД ДАЛЕЧНАТА 1980 Г.
РЕСТОРАНОТ ТИВКО КАТЧЕ ОД СВОЕТО ПОСТОЕЊЕ ДО ДЕН ДЕНЕС СЕ НАОЃА НА ДОБРО ПОЗНАТОТО МЕСТО, НА ГЛАВНИОТ МОСТ НА ВАРДАР, ВЕДНАШ ПОЗАДИ ЗАВОДОТ ЗА ВРАБОТУВАЊЕ.
ВО ТРАДИЦИОНАЛЕН МАКЕДОНСКИ ЕТНО ЕНТЕРИЕР, СЛУЖИМЕ ТРАДИЦИОНАЛНА МАКЕДОНСКА ХРАНА КОЈА ГОВОРИ ЗА НАШАТА ИСТОРИЈА.
СИТЕ ВИДОВИ САЛАТИ СЕ ОД ОДБРАН (НЕ ГМО) ЗЕЛЕНЧУК, ОДГЛЕДУВАН ВО ПРИРОДНА ЧИСТА СРЕДИНА БЕЗ ПЕСТИЦИДИ, КВАЛИТЕТНО ОВЧО СИРЕЊЕ ОД ПАДИНИТЕ НА БИСТРА ПЛАНИНА, НАЈКВАЛИТЕТЕН ОВЧИ ГАЛИЧКИ КАШКАВАЛ И ДОМАШНО ПРИПРЕМЕН ПИНЏУР СЕ СЕКОЈДНЕВИЕ НА НАШИТЕ ТРПЕЗИ.
КОГА СТАНУВА ЗБОР ЗА МЕСОТО, ИСТО ТАКА НУДИМЕ СВЕЖО (НЕ СМРЗНАТО) МЕСО, ОДГЛЕДУВАНО ВО ШАРПЛАНИНСКИ ПРЕДЕЛИ, ХРАНЕТО ИСКЛУЧИТЕЛНО СО ПРИРОДНА ХРАНА (НЕ ТОВЕНО)
ПРЕПОЗНАТЛИВИ ВО ГРАДОТ И ПОШИРОКО ПО СВОЕТО НЕЗАМЕНЛИВО, СЕКОГАШ ТАЗЕ ПЕЧЕНО ЈАГНЕШКО, ЈАРЕШКО И ТЕЛЕШКО ПЕЧЕЊЕ!
ИСТО ТАКА, ЕТНО РЕСТОРАНОТ ТИВКО КАТЧЕ ВИ НУДИ СЕКАКОВ ВИД НА (НЕ СМРЗНАТА) СКАРА ОД СВИНСКО,ТЕЛЕШКО И ПИЛЕШКО МЕСО, РЕЧНА И ЦРВЕНА ПАСТРМКА, ПЕЧЕН КРАП, КАКО И ТРАДИЦИОНАЛНО РАЧНО МЕСЕНИ КОМАТИ, ТОПТАНИЦИ, БАКАРДАН, ЗЕЛНИЦИ, ГИБАНИЦИ.
РЕСТОРАНОТ ТИВКО КАТЧЕ ПОКРАЈ ПРЕКРАСНАТА ХРАНА, НУДИ И НАЈКВАЛИТЕТНА ВИНСКА КАРТА.
РЕСТОРАНОТ РАСПОЛАГА СО ВНАТРЕШЕН ЕНТЕРИЕР СО КАПАЦИТЕТ ОД 70 ГОСТИ, И ДВЕ ОТВОРЕНИ ЛЕТНИ БАВЧИ СО КАПАЦИТЕТ ОД ИСТО ТАКА 70 ГОСТИ.
ДЕЛАТА ГОВОРАТ, ЗАТОА ПОВЕЛЕТЕ ВО ЕТНО РЕСТОРАНОТ ТИВКО КАТЧЕ, ПОМИНЕТЕ ГИ СВОИТЕ ЕДНИСТВЕНИ И НЕЗАБОРАВНИ МОМЕНТИ СО НАС.

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

ЛОКАЦИЈА

 

Share
 

Преведи

Macedonian Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish