Tuesday October 22, 2019
Register

hotels-macedonia-logo3Паметен пребарувач - Внесете само неколку букви ..град, назив (дел од името кое го барате ..), категорија (хотел..мотел..вила)

PDF
Печати
Е-пошта
Хотел Свети Наум
Share

hot kompleks svnaum ohrid

адреса: Св.Наум
телефон: (046) 283 245
телефон 2: (046) 283080
web: www.hotel-stnaum.com.mk
e-mail: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите
Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

ГАЛЕРИЈА

svnaum1svnaum2svnaum3

svnaum4svnaum5svnaum6

svnaum7svnaum8svnaum9

ОПИС

Хотелскиот Комплекс Св. Наум со својата традиционална архитектура, комплетно се претопува со манастирскиот амбиент, но затоа пак со внатрешниот рустичен и истовремено луксузен ентериер, нуди врвни стандарди на сместување и хотелски услуги, кои ги задоволуваат и најприбирливите гости.

Хотелот располага со шест прекрасни традиционални двокреветни соби, 22 апартмани со незаборавен поглед на Охридското езеро, ресторан со 150 места за седење, национален ресторан „Охридска Соба“ и бар. Овде постојано се креираат нови и возбудливи јадења, секогаш од најквалитетна риба и зеленчук, со посебен акцент на традиционалната македонска кујна.

Толку многу убавина, историја и традиција на едно место, надополнето со сместување и услуги со највисоки стандарди е реткост да се пронајде и доживее.

Ова е место каде што ќе најдете мир во кој се спојуваат телото и духот.

Соби

Хотелот Свети Наум располага со 28 соби/апартмани:

4 двокреветни соби
3 ексклузивни апартмани
5 четворокреветни апартмани
3 трокреветни апартмани
12 двокреветни соби со дневен престој

Сите соби / апартмани се опремени со прекрасен мебел во традиционално/рустичен стил, повеќето со прекрасен поглед на Охридското езеро, со пространи бањи, мини бар, телефон, сателитска антена, ТВ.

РЕСТОРАН

Овде ќе ги пробате најавтентичните традиционални јадења на македонската кујна, приготвени по оригиналнитe рецепти како и најубавите специјалитети од најквалитетна риба и зеленчук.
Покрај националните специјалитети, ресторанот има и прекрасна понуда од интернационалната кујна.

  • Ресторан за 150 лица, во прекрасен традиционален стил, со мала тераса со неповторлив поглед на Охридското Езеро и локалитетот Св.Наум.
  • Ресторан Охридска соба за 50 лица
    Нуди интимна атмосфера во амбиент, опкружен од сите страни со прекрасното синило на Охридското езеро.

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Име и презиме 
Тип на соба 
Датум на престој (од - до) 
Телефон за контакт ! 
Email за контакт 
Please enter the following kynuzphe Help us prevent SPAM!
    

ЛОКАЦИЈА

Share
 

Преведи

Macedonian Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish