Thursday January 18, 2018
Register

hotels-macedonia-logo3Паметен пребарувач - Внесете само неколку букви ..град, назив (дел од името кое го барате ..), категорија (хотел..мотел..вила)

PDF
Печати
Е-пошта
Еуро Хотел Градче
Share

     

gradce1

адреса: Брана Градче б.б.

телефон: (033) 612 222

локација: Северно од Кочани на езеро Градче

web: www.eurohotelgradche.com

 

ГАЛЕРИЈА

gradece2gradce3gradce4

gradce5gradce6gradce7

gradce8gradce9gradce10

ОПИС

Хотел Еуро Градче е лоциран на 6 километри северно од Кочани, на падините на Осоговските планини, на самиот брег на вештачкото езеро Градче.
Капацитет за сместување и опслужување на хотелот.
Хотелот распогала со
 Капацитет за ноќевање : 70/75 лица
21 соба еднокреветни,двокреветни,трокреветни,
четирикреветни. Сите соби се опремени со бања, телевизија, wi-fi, тераса.
4 апартмани опремени со бања, телевизија, wi-fi, фрижидер,тераса
Капацитет за опслужување
Ресторан сала со капацитет до 420 лица.
4 летни тераси опремени со шанк, кујна, игротека и лежалки со капацитет од 250 до 300 лица
Конференциска сала за состаноци со капацитет до 50 лица
2 паркинг плаца
Видови на свечености и организации
Свадбени свечености, Крштевки, Родендени, Матурски, Приватни забави, Семенари, Групни сместувања, Групни еднодневни посети и Други свечености од забавен карактер.
Храна
Скара
Специјалитети
Традиционални јадења
Интернационални јадења
Риба
Домашен леб со фирна на дрва
Животински и растителен свет Животински свет
Лисица, Зајак, Ласица, Верверица, Птици, Патка, Гуска, Був, Петоросо, Риба, Крап, Клен, Црвеноперка

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Име и презиме 
Тип на соба 
Датум на престој (од - до) 
Телефон за контакт ! 
Email за контакт 
Please enter the following brezrunf Help us prevent SPAM!
    

 

ЛОКАЦИЈА

Share
 

Преведи

Macedonian Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish