Thursday December 12, 2019
Register

hotels-macedonia-logo3Паметен пребарувач - Внесете само неколку букви ..град, назив (дел од името кое го барате ..), категорија (хотел..мотел..вила)

PDF
Печати
Е-пошта
Хотел Макпетрол
Share

hotel makpetrol struga

адреса: с.Калишта - Струга
мобилен: +389 (0) 70 267760
тел: +389 (0) 46 797466
e-mail: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите
web: www.hotels.makpetrol.com.mk

ГАЛЕРИЈА

foaje makpetrolmakpetrol bazenmakpetrol sala 2

Makpetrol sobapogled makpetrol

ОПИС

Хотелот ,,Макпетрол” - Струга е лоциран во прекрасен шумски амбиент со изворедно уредено опкружување, позиција и поглед кон Охридското Езеро. Хотелот се наоѓа во непосредна близина на градот Струга и на десетина километри од Охридскиот аеродром. Располага со сопствен паркинг, панорамски лифт, сопствена песочна плажа, базени и рекреативни спортски терени.
Хотелот е сертифициран според ISO 22000:2005 и HACCP.
Хотелот располага со 46 двокреветни соби и три апартмани. Сите соби се климатизирани, со тоалет, телефон, мини бар, сателитска, ТВ и тераса со поглед кон Охридското Езеро. Во апартманите има и џакузи, мини бар, мини кујна и приклучок за интернет.
Хотелот работи врз принцип на полупансион (шведска маса). Покрај ова, за ваше уживање и задоволство ви стојат на располагање мајсторите на националната и интернационалната кујна со нивните специјалитети, во ресторанот со капацитет од 300 седишта, аператив барот, банкет салата, летната тераса и летниот ресторан со 150 седишта.
Хотелот има конгресен центар со сала за семинари и конгресна сала, опремени со ЛЦД проектор, лап топ компјутер, графоскоп, компјутер со интернет приклучок, безжичен интернет, платно за прикажување и флип табли. Може да ги користите аператив барот и ТВ салата што се во состав на центарот. Сево ова ви дава идеални услови за организирање конгреси, семинари, модни ревии, презентации и други манифестации.
Објектот располага со спортски терени (тенис, ракомет, кошарка, мал фудбал, одбојка на песок, трим патеки), се организираат спортски игри, тренинзи, и има можност за ноќно спортување, фитнес центар, сауни и базен за ноќно капење.
Слободното време поминете го во посета на Манастирскиот комплекс Калишта, кејот на Црни Дрим, атрактивниот струшки Пазар, како и Струшките вечери на поезијата.
Ве Очекуваме,

Хотел “Макпетрол” – Струга
мобилен: ++389 (0) 70 267760
тел: ++389 (0) 46 797466, факс: ++389 (0) 46 784720

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Име и презиме 
Тип на соба 
Датум на престој (од - до) 
Телефон за контакт ! 
Email за контакт 
Please enter the following dlgtteol Help us prevent SPAM!
    

ЛОКАЦИЈА

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

Share
 

Преведи

Macedonian Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish