Thursday January 18, 2018
Register

hotels-macedonia-logo3Паметен пребарувач - Внесете само неколку букви ..град, назив (дел од името кое го барате ..), категорија (хотел..мотел..вила)

PDF
Печати
Е-пошта
Хотел Тутто
Share

20743038

адреса:с.Јанче, Маврово - Ростуше
телефон:(042) 470 999
телефон 2: (+389) 71241373
локација:село Јанче
web:www.tutto.com.mk

ГАЛЕРИЈА

tutto1tutto2tutto3

tutto4tutto5tutto6

tutto7tutto8tutto9

ОПИС

Уживајте во природните убавини на село Јанче, Маврово!

Повеќе за село Јанче и Hotel Tutto може да погледнете на следното видео : Истражи ја Македонија - Јанче "Чиста земја"

“Hotel Tutto” се наоѓа во живописното село Јанче, сместено во срцето на Националниот парк Маврово во општина Маврово Ростуше. Хотелот е сместен веднаш под планината Бистра, во близина на манастирот Свети Јован Бигорски.
Хотелот нуди прекрасна панорама кон планините со кои е опкружен и секако убавината на селото Јанче со традиционално изградените куќи од дрво и камен. Ексклузивниот “Hotel Tutto” е изграден од целосно природни материјали.
Опкружен е со карпи, зелени дрвја, река и преубав поглед кон небото. Седејќи на големата хотелска тераса, може да уживате во погледот на реката Радика чие течение поминува низ регионот. Овде утрата се свежи и пријатни, деновите се исполнети со мирис на природата, а ноќите се тивки и одлични за вистински одмор.
Hotel Tutto е нов и целосно изграден според современите стандарди. Одличен е за фамилијарен одмор и престој неколку дена. Засега има капацитет од 7 двокреветни соби и неколку приватни апартмани, сите луксузно опремени со приватно купатило, телевизија и интернет.
Во хотелскиот ресторан се служи локална традиционална и интернационална храна. Вкусот на локалните специјалитети надополнет со контактот со природата и самиот престој во хотелот го прави вашиот одмор незаборавен.
Храната се готви со природни и еколошки продукти, користејќи ги традиционалните рецепти. Ова е уникатно и неповторливо искуство бидејќи додека седите внатре во ресторанот или на некоја од терасите имате поглед кон прекрасното село Јанче и прекрасните планини околу.
Ресторанот е направен од дрво и камен, според стилот и принципите на локалната традиционална архитектура. Има капацитет од 400 гости, додека терасите располагаат со капацитет од 150 гости.

За с. Јанче

Кога се патува од Гостивар кон Дебар, од левата страна на патот под Бистра не може а да не се забележи селото Јанче со својата прекрасна архитектура. Туристите можат да берат овошје и зеленчук, да јаваат коњи, да пробуваат медови, да учат за виното, да купуваат во продавници за подароци и тезги за локални или регионални земјоделски производи или рачно изработени подароци и многу друго.
Постојат мал број на пишани документи за селото Јанче, но се верува дека селото се наоѓало во месноста Јанечки ливади, скриено и заштитено од честите качачки грабежи. Подоцна селото се преместило поблиску до патот за подобра комуникација со останатите населени места. Според легендата, првиот жител на селото бил некој човек со име Јане по кого селото го добило името.
Во негова непосредна близина се Галичник, Присојница, Ростуше, Битуше, Требиште, Велебрдо, Видуше, Требиште, Скудриње, а нешто подалеку Лазарополе, Тресонче, Могорче, Селце, Гари и други.

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

ЛОКАЦИЈА

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

Share
 

Преведи

Macedonian Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish