Tuesday October 22, 2019
Register

hotels-macedonia-logo3Паметен пребарувач - Внесете само неколку букви ..град, назив (дел од името кое го барате ..), категорија (хотел..мотел..вила)

Реторани
PDF
Печати
Е-пошта
Ресторан Кристал Палас

sala5

адреса: Ул. Ленин бр. 184
7500 Прилеп, Македонија
телефон: +389 (048) 418 000 | +389 (076) 444 081
web: www.kp.mk
e-mail: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

ГАЛЕРИЈА

sala1sala2sala3

 

sala4sala5

ОПИС

Хотел „Кристал Палас“- Прилеп е од категорија со 4 ѕвезди, со содржини и квалитетна услуга кои што ги исполнуваат стандардите на Министерството за Економија - Сектор за угостителство и туризам.

Хотел „Кристал Палас“ – Прилеп располага со вкупно 32 просторни и комфорни соби од кои:

6

еднокреветни соби

5

соби со лежај ,

   

1

собa со еден единечен кревет

19 двокреветни соби

12 соби со лежај + еден единечен кревет,

   

7

соби со два единечни разделени кревети

4

трокреветни соби

4

соби со три единечни разделени кревети

       

3

апартмани

2

апартмани со лежај,

   

1

апартман со лежај + еден единечен

   

кревет

Хотелот располага со следните ресторани:

- Ресторан – A La card со капацитет до 50 гости

- Банкет сала со капацитет до 380 гости

- Конгресна сала со капацитет до 200 гости

- ВИП ресторан со капацитет до 120 гости

- Конгресна сала со капацитет до 80 гости

- Конгресна сала со капацитет до 50 гости

Салите се погодни за одржување на семинари, конференции, коктели, презентации, семејни свечености.

Хотелот поседува сопствен паркинг , простор за масажа и има два лифта со пристап за инвалидизирани лица.

Лоциран во извонредно мирен и тивок амбиент, на само 500 метри од центарот на градот, Ви ги нуди своите услуги 24 часа на ден.

Хотел Кристал Палас има повеќе капацитети за организација на разни активности, според Вашите потреби. Располагаме и со отворена тераса, за активности во текот на летниот период.

Храната која што се припрема има одличен квалитет и добро избрани состојки, според HACCP стандардите. Појадокот е богат и содржи многу локални Македонски јадења. Прилеп е одлично место за многу активности. Мирната околина, и шармот на Прилеп се одличен спој за Вашите гости.

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Име и презиме 
Тип на соба 
Датум на престој (од - до) 
Телефон за контакт ! 
Email за контакт 
Please enter the following fyuzahrf Help us prevent SPAM!
    

ЛОКАЦИЈА

 
PDF
Печати
Е-пошта
Хотел Свети Наум

hot kompleks svnaum ohrid

адреса: Св.Наум
телефон: (046) 283 245
телефон 2: (046) 283080
web: www.hotel-stnaum.com.mk
e-mail: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите
Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

ГАЛЕРИЈА

svnaum1svnaum2svnaum3

svnaum4svnaum5svnaum6

svnaum7svnaum8svnaum9

ОПИС

Хотелскиот Комплекс Св. Наум со својата традиционална архитектура, комплетно се претопува со манастирскиот амбиент, но затоа пак со внатрешниот рустичен и истовремено луксузен ентериер, нуди врвни стандарди на сместување и хотелски услуги, кои ги задоволуваат и најприбирливите гости.

Хотелот располага со шест прекрасни традиционални двокреветни соби, 22 апартмани со незаборавен поглед на Охридското езеро, ресторан со 150 места за седење, национален ресторан „Охридска Соба“ и бар. Овде постојано се креираат нови и возбудливи јадења, секогаш од најквалитетна риба и зеленчук, со посебен акцент на традиционалната македонска кујна.

Толку многу убавина, историја и традиција на едно место, надополнето со сместување и услуги со највисоки стандарди е реткост да се пронајде и доживее.

Ова е место каде што ќе најдете мир во кој се спојуваат телото и духот.

Соби

Хотелот Свети Наум располага со 28 соби/апартмани:

4 двокреветни соби
3 ексклузивни апартмани
5 четворокреветни апартмани
3 трокреветни апартмани
12 двокреветни соби со дневен престој

Сите соби / апартмани се опремени со прекрасен мебел во традиционално/рустичен стил, повеќето со прекрасен поглед на Охридското езеро, со пространи бањи, мини бар, телефон, сателитска антена, ТВ.

РЕСТОРАН

Овде ќе ги пробате најавтентичните традиционални јадења на македонската кујна, приготвени по оригиналнитe рецепти како и најубавите специјалитети од најквалитетна риба и зеленчук.
Покрај националните специјалитети, ресторанот има и прекрасна понуда од интернационалната кујна.

  • Ресторан за 150 лица, во прекрасен традиционален стил, со мала тераса со неповторлив поглед на Охридското Езеро и локалитетот Св.Наум.
  • Ресторан Охридска соба за 50 лица
    Нуди интимна атмосфера во амбиент, опкружен од сите страни со прекрасното синило на Охридското езеро.

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Име и презиме 
Тип на соба 
Датум на престој (од - до) 
Телефон за контакт ! 
Email за контакт 
Please enter the following tkdmskrh Help us prevent SPAM!
    

ЛОКАЦИЈА

 
PDF
Печати
Е-пошта
Хотел Грин Центар - Гили

greeen gili

адреса: Гоце Делчев 45

телефон: (042) 213 597

телефон 2: (042) 222600

web: www.gchilton.com

ГАЛЕРИЈА

DSC 0039   hilton 2   Picture 024  

 GCH-S4.01   GCH-S1.01   DSC 0021

 terasa 2   GCH-S4.06   GCH-sauna

ОПИС

Хотел Грин Центар Гили доби нови размери, односно го зголеми својот капацитет за уште 7 соби и апартмани ( вкупно 21 ) со прекрасни услови кои во секој поглед ги задоволуваат потребите на гостите.

Секоја соба и апартман нуди услови како што се ноќевања со доручек, полупансион и полн пансион, телевизор ( кабелска програма ), директна телефонска линија, слободна интернет конекција, клима уреди, ладење/греење, мини барови, собна послуга, фитнес центар, сауна и слично.

Според потребите на гостите хотелските соби може да се еднокреветни, двокреветни и трокреветни со максимална комфорност и различен избор на бањи, односно соби со туш кабини, со кади, со џакузи или комбинирано.

Доколку ви е потребен простор за одржување на семинари, презентации, конференции или предавања на најгорниот кат се наоѓа летната тераса и панорамскиот ресторан кој нуди две сали за овие потреби вклучувајќи ја и потребната техничка опрема и секако вкусната храна со висок квалитет.

Green Centar Hilton ве поканува да го посетите хотелот и ресторанот, двата со европски стил, прекрасно опремени и со услови за пријатни и незаборавни моменти.

ВИ БЛАГОДАРИМЕ НА ПОСЕТАТА И ВИ ПОСАКУВАМЕ ПРИЈАТЕН ПРЕСТОЈ!

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Име и презиме 
Тип на соба 
Датум на престој (од - до) 
Телефон за контакт ! 
Email за контакт 
Please enter the following fhhldhxh Help us prevent SPAM!
    

 

ЛОКАЦИЈА

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.


 


Преведи

Macedonian Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

 

Elco-hotelsmacedonia

 

pronajdete kompanija - biznis2