Friday December 6, 2019
Register

hotels-macedonia-logo3Паметен пребарувач - Внесете само неколку букви ..град, назив (дел од името кое го барате ..), категорија (хотел..мотел..вила)

PDF
Печати
Е-пошта
Ресторан Кристал Палас
Share

sala5

адреса: Ул. Ленин бр. 184
7500 Прилеп, Македонија
телефон: +389 (048) 418 000 | +389 (076) 444 081
web: www.kp.mk
e-mail: Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

ГАЛЕРИЈА

sala1sala2sala3

 

sala4sala5

ОПИС

Хотел „Кристал Палас“- Прилеп е од категорија со 4 ѕвезди, со содржини и квалитетна услуга кои што ги исполнуваат стандардите на Министерството за Економија - Сектор за угостителство и туризам.

Хотел „Кристал Палас“ – Прилеп располага со вкупно 32 просторни и комфорни соби од кои:

6

еднокреветни соби

5

соби со лежај ,

   

1

собa со еден единечен кревет

19 двокреветни соби

12 соби со лежај + еден единечен кревет,

   

7

соби со два единечни разделени кревети

4

трокреветни соби

4

соби со три единечни разделени кревети

       

3

апартмани

2

апартмани со лежај,

   

1

апартман со лежај + еден единечен

   

кревет

Хотелот располага со следните ресторани:

- Ресторан – A La card со капацитет до 50 гости

- Банкет сала со капацитет до 380 гости

- Конгресна сала со капацитет до 200 гости

- ВИП ресторан со капацитет до 120 гости

- Конгресна сала со капацитет до 80 гости

- Конгресна сала со капацитет до 50 гости

Салите се погодни за одржување на семинари, конференции, коктели, презентации, семејни свечености.

Хотелот поседува сопствен паркинг , простор за масажа и има два лифта со пристап за инвалидизирани лица.

Лоциран во извонредно мирен и тивок амбиент, на само 500 метри од центарот на градот, Ви ги нуди своите услуги 24 часа на ден.

Хотел Кристал Палас има повеќе капацитети за организација на разни активности, според Вашите потреби. Располагаме и со отворена тераса, за активности во текот на летниот период.

Храната која што се припрема има одличен квалитет и добро избрани состојки, според HACCP стандардите. Појадокот е богат и содржи многу локални Македонски јадења. Прилеп е одлично место за многу активности. Мирната околина, и шармот на Прилеп се одличен спој за Вашите гости.

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Име и презиме 
Тип на соба 
Датум на престој (од - до) 
Телефон за контакт ! 
Email за контакт 
Please enter the following uxajuiwe Help us prevent SPAM!
    

ЛОКАЦИЈА

Share
 

Преведи

Macedonian Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

 

Elco-hotelsmacedonia

 

pronajdete kompanija - biznis2