Thursday January 18, 2018
Register

hotels-macedonia-logo3Паметен пребарувач - Внесете само неколку букви ..град, назив (дел од името кое го барате ..), категорија (хотел..мотел..вила)

PDF
Печати
Е-пошта
Мексикански Ресторан Амигос
Share

amigoslogo

адреса: ул. Македонија бр 11
телефон: (02) 3228 699
моб: (071) 230 315
Работно време:
Понеделник - Четврток  08:00 - 00:00
Петок - Сабота              08:00 - 01:00
Недела                         10:00 - 00:00

ГАЛЕРИЈА

427853 10150742514884001 1342983473 n476566 10150843572554001 925992177 o543428 10151628066489001 102460713 n

1518360 10151891166779001 274263345 n10350544 10152148863459001 8875623426641781725 n11110280 10152915127214001 6045873350348089518 n

DSC 0500DSC 2158 DSC0519

ОПИС

Амигос кантина - патување низ светот на Мексиканските вкусови.
Еден нов, поинаков, вкусен свет ... свет на мириси и зачини ...

Почитувани Amigosi и сите други љубители на мексиканска храна и пријатна атмосфера, Добредојдовте!

За сите оние кои сакаат да откријат различни мексикански вкусови и да уживаат во нив, веќе не е потребно да патуваат во Мексико. Во Скопје, на улицата "Македонија", се наога Мексиканскиот ресторан "Амигос" - нема да го промашите бидејки пред вратата Ве сочекува "Gringo" (Мексиканец). Со автентичното внатрешното уредување, трендот на пиење коктели и воведувањето на секакви мексикански специјалитети, ние направивме атмосфера во која нашите клиенти можат да се релаксираат и да го заборават надворешниот свет. Во нашето мени можете да најдете предјадења, сосови, салата послужена во крцкава тортиља, можност сами да си искреирате комбос, специјалитети со тортилја, варијанти на преливи со мексикански чипс - начос, вегетеријански оброци, лосос, хуево ранчерос и неверојатен избор на десерти и коктели.
Мексико е далеку од Македонија, но овој ресторан го прави своето најдобро, да го донесе малку поблиску.

Âsfdd

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

БАРАЊЕ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА

Име и презиме 
Тип на соба 
Датум на престој (од - до) 
Телефон за контакт ! 
Email за контакт 
Please enter the following eqvndaft Help us prevent SPAM!
    

ЛОКАЦИЈА

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.


Share
 

Преведи

Macedonian Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

 

Elco-hotelsmacedonia

 

pronajdete kompanija - biznis2